فروش سیم و کابل

  • فروش سیم و کابل
  • فروش سیم و کابل خراسان افشارنژاد
  • فروش سیم و کابل آرین ابهر
فروش سیم و کابل - اخبار

    به بخش مقالات فروش سیم و کابل خوش آمدید

در ابن ماه خوشبختانه دوستان کمک بسیاری به قسمت مقالات سایت کردند.به کمک دوستان و مدیریت وبسایت تصمیم به قرار دادن مقاله ای تحت عنوان تفاوت کابل های شبکه گرفتیم.
از آنجایی که تفاوت کابل های رده 5 و 6 مشخص میباشد،اکثر کاربران از ما در خواست قرار دادن تفاوت کابل cat5 و کابل cat5e را داشتند،که خوشبختانه به لطف خدا توانستیم این مقاله را نیز آماده کنیم.

 

تفاوت کابل cat5 و cat5e

در زمستان سال 92 وقتی محصولات سیستم های شبکه ای از جمله کابل کواکسیال و شبکه را در وبسایت قرار دادیم به طور مختصور در مورد هر یک از آنها توضیحاتی قرار دادیم.اما عده ی بسیاری از ما خواستند که تفاوت کابل cat5 و cat5e را نیز در قسمت مقالات قرار دهیم.
متاسفانه به دلیل کمبود وقت و برخی از مشکلات قرار دادن این مقاله در وبسایت تا به امروز به طول انجامید ولی با کمک برخی دوستان توانستیم این مقاله را نیز کامل کرده و در خدمت شما قرار دهیم.

کابل شبکه

تفاوت عمده ی در این دو نوع کابل به سه بخش کلی تقسیم میشود:
1.پشتیبانی شبکه:میزان انتقال در کابل cat5 حدود 10/100 اترنت میباشد که در مقیاس مگا محاسبه میشود،اما این میزان در کابل cat5e بسیار بالاتر بوده و در مقیاس گیگا محاسبه میشود که در این حالت سرعت انتقال داده بسیار بالاتر و بهتر بوده.

2.میزان تداخل:از آنجایی که این نوع کابل ها به هم تابیده شده میباشند،همیشه یک مقدار اختلال به وجود می آید،دلیل آن نیز این است که این کابل ها به دلیل نزدیکی به هم به روی هم به اصطلاح نویز میاندازند.اما این میزان اختلال در کابل های cat5e بسیار کمتر نسبت به نمونه 5 میباشد.

3.پهنای باند : البته میزان پهنای باند رابطه ی مستقیم با سیستم شبکه ای ما دارد.این میزان در کابل 5 ساده حدود 350 مگاهرتز میباشد اما در نمونه ی e این میزان بسیار بالاتر میباشد.

اما امروزه هنوز بسیاری از مصرف کنندگان سیستم های شبکه ای از نوع 5 این کابل استفاده میکنند،زیرا جوابگوی نیاز های آنها میباشد.
اما اگر شما دچار تردید هستید که در کار خود از کابل cat5 یا cat5e استفاده کنید،
حتما از کابل cat5e استفاده کنید.

کابل شبکه

تفاوت کابل cat5 و کابل cat5e دانلود این مقاله با فرمت پی دی اف

فروش سیم و کابل

فروش سیم و کابل